(0 رای)

استوریج اچ پی - ام اس ای پی 2000 جی 3 ال اف اف HP MSA P2000 G3 Modular Smart Array Systems LFF

نا موجود
0 تومان

تضمین اصالت محصول
ارسال رایگان سراسر کشور
7روز بازگشت کالا
پرداخت در محل مشتری

دستگاههای سری SAN STORAGE جهت به اشترک گذاری فضای ذخیره سازی طراحی گردیده اند . این دستگاه قابلیت پشتیبانی از 12 عدد هارد دیسک 3.5" را دارا می باشد . این دستگاه ها با چند مدل درگاه ارتباطی تولید گردیده اند که از جمله آنها می توان به Fiber channel , I-SCSI , Fiber channel + I-SCSI ( COMBO ) اشاره کرد . 

 چه زمانی از SAN استفاده کنیم

 استفاده از دستگاه های ذخیره سازی تخصصی همانند SAN برای هر محیطی مناسب نیست و بایستی ابتدا با بررسی دقیق محیط و آنالیز ترافیک و پارامترهای کلیدی ذخیره­ سازی مانند تعداد کاربران فعال در سیستم، نوع ذخیره ­سازی اطلاعات، میزان دسترسی به اطلاعات و... این راهکار انتخاب شود. ما به شما توصیه می ­کنیم در صورتی که یکی از موارد زیر برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است به سمت این راهکار بروید.

  1- ذخیره ­سازی فایل­ های حجیم

 اگر شما در محیطی مشغول هستید که بایستی فایل­ های بزرگ را ذخیره­ سازی نماید قطعا کانال های I/O شما به شدت اشغال خواهند شد و به این خاطر بایستی از راهکار ذخیره ­سازی استفاده نماید که توان عبور اطلاعات با سرعت بالا را تضمین نماید. دستگاه ­های ذخیره ­سازی SAN با استفاده از پروتکل­ های خاص Fiber Channel و iSCSI امکان برقراری ارتباط کاربران را در سرعت­ های 10 گیکابایت یا بیشتر را برای شما فراهم می­ کند.

 2- دسترسی سریع و آسان به نسخ پشتیبان

 تهیه پشتیبان در شبکه های بزرگ و متوسط یکی از فرآیندهای زمان­بر است و به جهت ذخیره ­سازی اطلاعات در نوارهای پشتیبان به صورت Sequential امکان بازخوانی سریع اطلاعات وجود ندارد و در زمان بازخوانی فایل پشتیبانی این مشکل نیز سبب طولانی شدن زمان بازیابی اطلاعات می­ شود. تهیه پشتیبان بر روی بستری که امکان بازیابی اطلاعات را به سرعت برای شما فراهم می­ کند نه تنها می تواند سرعت بازیابی اطلاعات را برای شما تضمین کند بلکه این امکان برای شما فراهم می شود تا نسخه های پشتیبان را در دوره ­های زمانی مختلف اجرا کنید و از صحت فرآیند تهیه نسخ پشتیبان اطمینان یابید.

 3- تضمین دسترسی به اطلاعات

 اغلب سازمان­ ها و شرکت­ های بزرگ و متوسط از نرم ­افزارهایی استفاده می­ کنند که Mission Critical یا حیاتی هستند. این نرم ­افزارها بایستی در شیفت های کاری مختلف بدون وقفه و به صورت 24 ساعته فعال باشند و اطلاعات آن بایستی در مکانی ذخیره شود که امکان ارائه سرویس در دوره های طولانی مدت و بدون وقفه را تضمین نماید. دستگاه های SAN با استفاده از کانال های I/O متعدد و کنترلرهای Redundant حداکثر پایداری و میزان دسترسی به اطلاعات را فراهم می نماید.

 4- توسعه و گسترش بستر اطلاعاتی

 در صورتی که برنامه توسعه و گسترش سرویس­ های IT را در آینده نه چندان دور پیش­بینی می­ کنید دستگاه ­های SAN این امکان را فراهم می نماید تا Array Diskهای متعددی را به دستگاه اضافه نماید و ظرفیت دستگاه را تا چندین ترابایت افزایش دهید.

 5- مجازی­سازی و رایانش ابری

 پیاده ­سازی سرویس­ های مجازی­ سازی که پایه ورود به رایانش ابری محسوب می ­شود مزایای بسیاری را برای سازمان ها به همراه آورده است و به همین خاطر در دهه اخیر شاهد رشد چشم گیر این تکنولوژی هستیم. اگرچه ذخیره­ سازی اطلاعات در محیط­ های مجازی با روش DAS و NAS امکان پذیر است اما تنها زمانی می ­توانید از قابلیت های حرفه­ ای مانند HA و DRS و Storage vMotion استفاده نماید که ساختار ذخیره ­سازی شما به صورت Block-level عمل نماید تا فایل سیستم خاص محیط­ های مجازی­ بر روی آن اجرا شود.

 6- مدیریت متمرکز اطلاعات

 در برخی از شرایط، محیط و نحوه طراحی بستر اطلاعاتی ایجاب می ­کند تا شما سایت­های مختلفی را در مکان­ های مجزا ایجاد نماید. فاصله هر یک از سایت­ ها در این محیط­ تنها با استفاده از پروتکل­ های Fiber Channel امکان پذیر است و به این صورت می­ توانید ذخیره ­سازی اطلاعات حجیم را در دیتاسنتر مرکزی و پردازش را به مکان­ های دیگری انتقال دهید.

 7- کاهش ترافیک شبکه

 اگرچه دستگاه ­های NAS امکان اشتراک اطلاعات میان چندین دستگاه را به صورت همزمان فراهم می­ کنند و در شبکه­ های کوچک مکان مناسبی برای ذخیره­ اطلاعات محسوب می­شود اما ترافیک این دستگاه­ ها بر روی شبکه TCP سبب کاهش سرعت دسترسی به شبکه شده و در برخی اوقات تمامی شبکه را ناپایدار می ­کند.

Technical specifications
   
Drive description (149) SFF SAS/MDL SAS/SATA or; (96) LFF SAS/MDL SAS/SATA; Maximum including expansion, supported, depending on model
Capacity 288TB Maximum; Including expansion, depending on model
Storage expansion options P2000 3.5-inch disk enclosure or D2700 2.5-inch disk enclosure
Storage controller (2) P2000 G3 Fibre Channel MSA Controller; (2) P2000 G3 Fibre Channel/iSCSI Combo MSA Controller; (2) P2000 G3 SAS MSA Controller; (2) P2000 G3 10GbE iSCSI MSA Controller; (2) P2000 G3 iSCSI MSA Controller; Unable to mix different protocol controllers within the array
Host interface 8 Gb Fibre Channel (2) Ports per controller or; 8 Gb Fibre Channel (2) Ports per controller and; 1 GbE iSCSI (2) Ports per controller or; 6 Gb/sec SAS (4) Ports per controller or; 10 GbE (2) Ports per controller or; 1 GbE iSCSI (4) Ports per controller; Supported, depending on model
Drive type 146 GB 6G 15K SFF Dual-port SAS; 300 GB 6G 15K SFF Dual-port SAS; 600 GB 6G 15K SFF Dual-port SAS; 900 GB 6G 10K SFF Dual-port ENT SAS; 1 TB 6G 7.2K SFF Dual-port MDL SAS; Supported
Clustering support Windows, Linux, HP-UX, OpenVMS
SAN backup support Yes
Storage mirroring support Yes
Systems Insight Manager support Yes
Compatible operating systems Microsoft Windows Server 2008; Microsoft Windows 2003; Microsoft Windows Hyper-V; HP-UX; Red Hat Linux; SUSE Linux; VMware; Oracle Solaris; HP OpenVMS; Apple OS X; Detailed information available at: http://www.hp.com/storage/spock
Form factor 2U
Warranty  یک سال گارانتی مانیـــــاتک

سایر مشخصات محصول

مدل : MSA P2000 G3 Modular Smart Array Systems LFF
نوع محصول : استوریج اچ پی - ام اس ای پی 2000 جی 3 ال اف اف
(0)
دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*